Воскресенье, 26.05.2019, 01:28

проект "Вчимося жити разом"

2 - 3 грудня 2015 року у місті Києві відбувся установчий семінар з питань впровадження у 2016 році у Донецькій, Луганській, Харківській, Дніпропетровській та Запорізькій областях проекту  «Вчимося жити разом».  Зазначений Проект стосується розвитку життєвих навичок та надання психологічної і соціальної підтримки дітям, підліткам, які постраждали внаслідок конфлікту в Україні. Проект буде впроваджено за ініціативи Європейського Союзу (ЄС) Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні. Він стане складовою ініціативи ЄС під навою «Діти Миру», виділеної на освітні проекти у зонах конфлікту. Головним партнером проекту є Міністерство освіти і науки України.

Проект реалізовуватиметься в двох напрямках: формування у  дітей дошкільного віку і школярів життєвих навичок, що сприятимуть позитивній адаптації  та надання їм психологічної допомоги.

Планується, що в рамках проекту буде підготовлено за відповідними програмами понад 3 000 вчителів з основ здоров’я та ще стільки ж психологів, соціальних педагогів, волонтерів. Виконавці проекту – громадська організація «Дитячий фонд «Здоров’я через освіту» (в частині розвитку життєвих навичок) та Національний Університет «Києво-Могилянська Академія» (в частині надання психологічної допомоги).

Нагадуємо, що  ініціатива ЄС «Діти миру» надає підтримку гуманітарному сектору, який потребує значного фінансування, а саме – сектору освіти.  З 2012 року, коли ця ініціатива була започаткована, щорічно надаються кошти на гуманітарні проекти для дітей у зонах конфлікту, а саме надання їм можливості ходити до дитсадків, школи, де вони можуть навчатися у спокійному середовищі і отримувати психологічну підтримку.

Наразі Європейський Союз виділив 23 мільйони євро.  До кінця 2015 року більш ніж 1,5 мільйонів дітей у 26 країнах отримають допомогу. В майбутньому планується розширювати цю ініціативу та виділити 4% від загального бюджету гуманітарного фонду Європейського Союзу для допомоги у наданні освіти в кризових ситуаціях.